LietuviškaiEnglishRussian

 

 


LIETUVOS GYVENTOJŲ PATARĖJŲ SĄJUNGA

Svėdasų seniūnijos patalpose veikia Lietuvos gyventojų patarėjų sąjungos (LGPS) filialas. Pasak čia dirbančio konsultanto Egidijaus Matiuko, interesantų nėra daug, nes eiliniam žmogui tai dar mažai pažįstama organizacija ir ne daug kas žino apie jos darbą. LGPS skyriai veikia tik aštuonių rajonų centruose, o ką jau kalbėti apie mažesnius miestelius. Taigi šiuo požiūriu svėdasiškiams labai pasisekė.

Gyvenime ne vienam tenka turėti reikalų su įvairiais "valdiškais namais" bei kitomis "nevaldiškomis" institucijomis. Informacijos stok, nuolat besikeičiantys įstatymai, kiekvienoje žinyboje egzistuojanti sava tvarka, iš pirmo žvilgsnio paprasto reikalo tvarkymą gali paversti "kryžiaus keliais". Ką daryti, kad jūsų neįtrauktų biurokratų karuselė? Čia jums pagalbos ranką ir gali ištiesti LGPS. Ji naudojasi savo sukurta informacine sistema. Patarėjais dirba specialiai apmokyta svanorių komanda, turinti reikalingų žinių. Ji konsultuoja darbo, socialinės apsaugos, turto, šeimos, privataus asmens, vartotojo bei namų problemų tematika, o taip pat sveikatos apsaugos, švietimo, teisiniais ir kitais klausimais. Patarimai nemokami, nepriklausomi, nešališki ir konfidencialūs.

Svėdasuose interesantai priimami šeštadieniais nuo 10 iki 13 valandos. Čia gali užeiti kiekvienas gyventojas, nesibaimindamas, kad gali pataikyti "ne pagal adresą". Žinoma, LGPS nevisagalė, bet jos darbuotojai patars ir nukreips jus į tas įstaigas, kurios gali padėti konkrečioje jūsų bėdoje.